Vinotéka Sommelier Martin
Vinotéka Sommelier Martin

14. apríla 2023 | 19:00: Sona Kmet & band | 10 € / 5 €

Sona Kmet je mladá martinská hudobná skladateľka a speváčka, ktorá vstúpila do autorského hudobného sveta v roku 2022 debutom Big Brother, v ktorom reaguje na vojnové udalosti na Ukrajine. Následne predstavila svoju doterajšiu tvorbu na EP Don´t Let Me Go Home, ktorý odznel vo finále súťaže mladých talentov Bratislavských jazzových dní a bol nominovaný na ocenenie Rádiohlavy.

Podľa portálu Hudba.sk je Soňa sviežim vánkom na slovenskej scéne a jedným z najpríjemnejších objavov posledného roka. Soňa tvorí a spieva v angličtine, pracuje s viacvrstvovými vokálmi a hudobne ju doprevádzajú skúsení martinskí muzikanti, prípadne vystupuje v duu s ko-producentom Tomášom Gulánom. Ako o sebe sama hovorí, je veľmi citlivá a hĺbavá, a preto jej piesne nie sú typickými popovými letnými hitmi. V svojej tvorbe otvára témy rodinných a medziľudských vzťahov, osamelosti, ľudskej ľahostajnosti a tak aj hudobne aj textovo si vyžaduje vnímavého poslucháča.

Jej piesne nájdete na všetkých streamovacích platformách a na www.sonakmet.com.

14. apríla 2023 Soňa predstaví prvý singel Kid of Today z nového pripravovaného albumu. K piesni vznikol aj videoklip, ktorého premiéra sa odohrá v priestoroch martinskej vinotéky Sommelier. Okrem premiéry nového singlu a videoklipu sa môžete tešiť na kapelovú live-verziu celej doterajšej Soninej tvorby, a samozrejme na pár bonusov. Začiatok koncertu Sona Kmet & band v Sommelieri je v piatok, 14.4. o 19:00.

Rezervácie a vstupenky +421 903 999 329
Vstupenky: 10€ dospelý, 5€ študent