18.11.2017 | Degustácia: Víno spod vulkánu Sitno

Exkluzívna degustácia 3 vinárstiev, ktoré spája spoločná lokalita a pocitvá remeselná výroba vína.  
Vinárstvo Pivnica ČAJKOV
dnes vedie Marek Uhnák, pod taktovkou ktorého prešlo vinárstvo za posledné roky prudkým vývojom a zmenou smerovania. Na začiatku svojej vinárskej kariéry uplatňovať najmä vedomosti zo školy a hľadal moderné spôsoby výroby. Bol to prirodzený vývoj, ktorý okrem iného priniesol aj nenahraditeľné skúsenosti. Práve vďaka ním pochopil, aký vzácny a unikátny je Čajkovský Terroir. Postupne objavil najväčšie dedičstvo, ktoré mu zanechali predchádzajúce generácie: Spojenie tradičných odrôd so sopečným podložím.

 


Vinárstvo Marvla TINDO je spojenie dvoch priateľov, ktorí spoločne prepadli vášni z názvom víno. Netradičný názov ich vinárstva vznikol spojením ich krstné mien: mar – TIN a vla – DO. Martin a Vlado dnes nazývajú svoj projekt, ako malé vinárstvo rodinného typu.Ako to pri väčšine veľkých príbehov býva, aj na začiatku vinárstva marvla TINDO to bolo o veľkých snoch, romantickom idealizme a veľkej odvahe. Bez týchto základných ingrediencií, by ale nikdy nezačali na Levických viniciach kopať novú pivnicu ( kde sa Vlado ako dizajnér realizoval ), a nezačali objavovať potenciál vinohradov vysadených na sopečnom podloží.

 


Vinárstvo Pivnica BRHLOVCE je malé butikové vinárstvo, ktoré sa nachádza v skalných obydliach v obci Brhlovce. Je to miesto, kde čas plynie ešte tak po starom – analógovo. Hlavným cieľom je tvoriť remeselné vína a zachrániť skalné obydlia, dať im druhú šancu na život.

Počet miest je obmedzený, prosím zarezervujte si svoje miesto vopred.

 

Vinotéka Sommelier